Як ефективно вивчати англійську мову самостійно.

Напевно кожен з вас замислювався над тим, як вивчати іноземну мову самостійно без допомоги вчителів, репетиторів та ін. Напевно навіть хтось і намагався опанувати чужу мову самостійно і це не завжди було успішним. Що ж таке самостійна практика у вивченні іноземної мови і як ефективно нею скористатися?

Самостійна практика у вивченні мови — це перехід від академічних знань і понять теорії та практичних занять з педагогами до власне самостійного вивчення мови шляхом тренування мовних навичок, вивчення нових слів і фраз, читання, слухання та говоріння, роботи з аудіо та відео матералами.

Розкладемо по пополичках всі елементи самостійного вивчення іноземної мови на прикладі англійської мови та визначемо рівні їх ефективності.

1. Вивчння та запам’ятовування нових слів. Як правильно підберати та запам’ятовувати слова?

Існує декілька прийомів ефективноо запам’ятовування іноземних слів:

записування слів. Зазвичай ми краще запам’ятовумо те, що записуємо від руки. Краще виписувати нові слова зі словників, щоб правильно запам’ятати слово графічно та фонетично.

асоціативний зв’язок зі словом. Краще запам’ятоються слова з якими є якісь асоціації. Наприклад (Food — Animal origin — Birds — Chicken).

парне запам’ятовування. Гарний результат дає запамяовуваняслів парами, образним кодуванням, наприклад: Juice — lemon, Pocket — money.

– також на думку психологів, інують три метода мнемонічного запам’ятовування, які успішно можна долучати до вивчення нових іноземних слів: метод зв’язування образів (щоб краще запам’ятовувати список покупок на свята, почнімо пов’язувати свято зі святковим столом на якому стоять страви, із тих продуктів, які вам потрібно купити); метод дислокації (розміщення слів, образів та предметів у уявні місця або ситуації метод називання образів (принцип дитячої піраміди) One is gun, two is a shoe, three is tree.

Отже, запам’ятовування слів є одним з елементів самостійного опанування іноземної мови. Однак не тільки вищеперераховані принципи і методи запам’ятовування насьогодні. У цій статті перераховані базові і можливо найвживаніші методи і прийоми.

2. Слухати і дивитися. Підбір аудіо і відео матеріалів для вивчення будь-якої іноземної мови, зокрема і англійської повинен бути свдомим. Треба підбирати такі матеріали, де використана кльтурна і сучасна англійська мова, без використання нецензурної лексики тощою Слід також зазначити що перегляд відеоматеріалів має свої перевги на аудіоматеріалаим, так як мовлення поєднується з образом, який теж нам дає інформацію про мову. Ще одним із способів вивчення мови шляхом перегяду відеоматеріалів є субтитри. Ми бачимо як іноземець вимовляє репліку, та читаємо її переклад знизу у титрах. Одразу розвивається і слухове сприйняття слова і зоровве, т також переклад сприйнятого матеріалу на рідну мову.

3. Читати. Ще один із способів самостійного вивчення іноземної мови. Читання книг і журналів в оригіналі є одним з ефетивних методів зорового запам’ятовування слів, бачити їх правильне написання та самостійне його прочитання.

4. Говоріння. Говоріння напевно найважливіший елемент вивчення іноземної мови, бо кінцева ціль кожної людини, яка вивчає ту чи іншу мову, це навчитися на ній спілкуватися. Що може допомогти в опануванні цієї навички? Опілкування з носієм мови. Якщо ви спілкуєтесь з корінним носієм мови, яку вивчаєте, вам легше буде зрозуміти мовні особливост та подолати бар’єр у спілкуванні і сприйнятті. Для того, щоб говорити з носієм мови вам не обовязково їхати в Англію чи Німеччину. Насьогодні існує бзліч способів спілкування: скайп, онлайн уроки, відео чати та ін.

Отже — самостійне вивчення іноземної мови один з найвагоміших аспектів вивчення іноземної мови. Тільки ваше бажання допоможе вам прийти до цілі, а не систематичне відвідування якихось кусів чи занять. Все у ваших руках.

Add to favorite